گاهی خسته از برگزاری جشن تولد های مفصل و تکراری و پذیرایی از تعداد زیادی مهمان و درگیر شدن با دغدغه های جانبی که با دعوت مهمان پیش می آید، دوست داریم که تنوعی در برگزاری جشن تولد پیش رو ایجاد کنیم.
در این میان اگر بخواهیم باب میل بچه ها برنامه ریزی کنیم یا کم هزینه ترین روش را انتخاب کنیم اولین گزینه پیش رو مطمئنا پارک خواهد بود.
دربرگزاری جشن تولد های امروزی، مطمئنا بین دوستان مان افرادی هستند که تازه با هم آشنا می شوند و هیچ آشنایی قبلی نسبت به هم نداشته اند. برگزاری جشن تولد در پارک انتخاب خوبی برای این جمع است که یخ بین انها سریع تر باز شود و مهمانان راحت تر با هم صمیمی شوند.
چه بسا اگر این آشنایی در منزل شما بود این مهمانان معذب تر بودند و شاید به همه به یک اندازه خوش نمی گذشت.
از مزایای تولد های بیرون از خانه در این است که از تعارف های زیاد خبری نیست و هر کسی سعی می کند خودش را سرگرم و از خودش پذیرایی کند و سهم زیادی از بار پذیرایی از دوش شما کاسته خواهد شد.

استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی تم تولد و ضمن حفاظت از محیط زیست، وزن کم و زیبایی ظاهری آنها می تواند به شما در پذیرایی شکیل از مهمانان شما کمک شایانی نماید.

اگر شما هم به فکر اقتادید که جشن تولد خانوادگی بعدی خود را در یکی از پارک های شهر تهران برگزار کنید ما برای شما هفت پیشنهاد داریم:

1. پارک ملت

بوستان ملت یکی از دیدنی ترین و زیباترین بوستان های تهران است و یکی از بزرگترین آنها به شمار می رود. بوستان ملت از قسمت های مختلف تشکیل شده است و با ورودی بسیار زیبا، پردیس گالری ملت، دریاچه مصنوعی، مجسمه های مفاخر ایران زمین، باغ وحشی کوچک، فضای سبز گل کاری شده و درختانی قدیمی و سر به فلک کشیده در میان دیگر پارک های تهران متمایز تر و برای یک گردش خانوادگی از اولین انتخاب ها است.

بهار و تابستان و پاییز این پارک بسیار زیبا و دارای هوای مطبوع و خنک هست. باغ وحش رایگان، آلاچیق های فراوان ، پارک بازی کودکان و فضای باز بدون مزاحم در کنار طبیعت زیبا از مزایای مهم این پارک برای برگزاری جشن تولد است.
پارکینگ پردیس گالری ملت در اختیار شما خواهد بود تا بتوانید به راحتی وسایل تزیینات تولد را ازاتومبیل به پارک انتقال دهید.
اگر به میز نیاز دارید آلاچیق های مجاور خروجی نیایش این پارک به میز های کوچکی مجهز است که می تواند برای شما کارساز باشد گرچه کوچک هستند.

اگر پارک ملت را برای برگزاری جشن تولد تان انتخاب کردید حتما سعی کنید در بین ساعات 9 تا 4 در این پارک حضور داشته باشید تا بتوانید عکس های زیبایی از جشن تان تهیه کنید.
چون در این ساعات است که اشعه های خورشید بین شاخه های درختان می تابد چمن های پارک مخملی می شوند و پس زمینه فوق العاده ای برای شما می سازند.

تنها بوفه داخل پارک در خروجی نیایش پارک که ضلع جنوبی آن می شود قرار دارد و فود کورت کنار دریاچه که هرزچندگاهی تعطیل می شود شما را مجاب می کند که حتما با تجهیزات کامل به این پارک بروید.
وجود دانشجوهای های رشته عکاسی با دوربین های قوی در پارک که معمولا در پایان هفته در پارک حضور دارند به شما این امکان را می دهند که از جشن تان عکس های زیبایی داشته باشید.

2. پارک نهج البلاغه

پارک بزرگ نهج البلاغه در دره پونک در شمال غرب تهران واقع شده است و در تمام طول سال هوای نسبتا خنکی برخوردار است.این پارک با داشتن آلاچیق های خانوادگی مناسب و فراوان با فواصل مناسب، انتخاب بسیار خوبی برای برگزاری جشن تولد شلوغ و پر هیاهو در پارک است.


پارکینگ شمالی بوستان نهج البلاغه دسترسی شما را به پارک آسان نموده و به راحتی می توانید وسایل و تزیینات خود را به بوستان منتقل کنید.


شهر بازی بیلینو که اولین شهر بازی عمرانی ایران است نیز در بخش شمالی این پارک قرار دارد که در آن تجهیزات عمرانی مانند بیل مکلنیکی و لودر در سایز کوچک قرار داده شده است و کودکان می توانند با انها بازی کنند که البته ورودی خودش را دارد. جاذبه های طبیعی ساخته شده در این پارک به عکس های شما جلوه ای خاص خواهند بخشید. هم در بخش شمالی و هم در بخش جنوبی این پارک بوفه وجود دارد و رستوران بزرگ مارینو نیز در کنار ورودی پارکینگ همیلا با دید فوق العاده از پارک آماده سرویس دهی به شما خواهد بود.

3. پارک جوانمردان

یکی از بزرگ ترین پارک های مناسب تفریح خانواده های غرب تهران، پارک جوانمردان است که با امکانات مختلفی مانند چندین زمین بازی مدرن،پیست اسکی،مسیر دوچرخه سواری تجهیز شده است. این بوستان بزرگ دارای تعداد زیادی آلاچیق های خصوصی و مناسب خانواده ها است که به صورت پراکنده در تمام بوستان واقع شده اند.
وجود یک پل و رودخانه کن و طبیعت زیبا و همیشه سبز پارک و برج های بلند شهری در کنار آن، به این پارک نمایی مدرن و امروزی بخشیده است.
اگر برای برگزاری جشن تولد کودکان خردسال کمتر از 4 سال برنامه ریزی می کنید بهتر است دوستان خود را به سمت شرقی پارک دعوت کنید چون زمین بازی این قسمت دارای چمن مصنوعی است و برای این گروه از کودکان مناسب تر و ایمن تر است.


وردی شرقی پارک انتهای خیابان مرادی خیابان دخانیات شهرزیبا است که دارای پارکینگ نسبتا بزرگی نیز است. توصیه می کنیم از کالاسکه کودک برای حمل وسایل تولد در این مسیر استفاده کنید تا محوطه مناسبی را برای نشستن انتخاب کنید.
اگر بیشتر کودکان میهمان تان بیشتر از 4 سال سن دارند توصیه می کنیم زمین بازی ضلع جنوب غربی پارک را انتخاب کنید چون این زمین بازی بزرگ تر و مجهز تر است و برای کودکان سرگرم کننده تر خواهد بود.
یک خانه بازی سرپوشیده نیز در این قسمت پارک قرار دارد که با دریافت ورودی مهمانان تان می توانند از آن نیز استفاده کنند.

این بخش از پارک طبیعت سرسبز تری دارد و اگر اگر به سمت خروجی بزرگراه حکیم جای پارک انتخاب کنید دسترسی شما به اتومبیل تان بسیار آسان تر نیز خواهد بود.
پس اگر وسایل زیادی همراه دارید به خصوص دسته بادکنک های هلیومی توصیه ما به شما این است که این قسمت را برای برگزاری جشن تان انتخاب کنید.
یکی دیگر از مزایای انتخاب این بخش از پارک، نزدیکی به سرویس دستشویی بزرگ و مناسب آن است.
خروجی پارک به سمت بزرگراه حکیم هم در کنار شماست و می توانید از این طریق از ترافیک سنگین اتوبان همت فرار کنید. فقط باید دقت کنید که در نزدیکی شما بوفه ای وجود ندارد و باید حتما وسایلی مثل فندک و کبریت را از قبل تهیه کرده باشید.
فضای بزرگ و باز این پارک به شما اجازه می دهد که جشنی تقریبا خصوصی برگزار کنید و مهمانان تان تا حدی احساس راحتی و امنیت داشته باشند و به همه خوش بگذرد.

4. مرکز تفریحی دریاچه چیتگر

باید بدانید که تقریبا تمام زوایای دریاچه چیتگر، برای برپایی جشن تولد خانوادگی مکان مناسبی خواهد بود.


به خصوص بخش جنوبی دریاچه با ساحل ماسه ای، یاد دریا و آب بازی را برای کودکان زنده می کند و برای این گروه سنی جذاب و سرگرم کننده خواهد بود.
اگر استفاده از آلاچیق را ترجیح می دهید باید ضلع غربی دریاچه را برای برگزاری جشن تولد خانوادگی انتخاب کنید، این بخش دارای نمازخانه است و سرویس بهداشتی مناسبی نیز دارد. فود کورت دریاچه و زمین بازی کودکان  و شهر بازی بزرگ دریاچه خلیج فارس نیز در این سمت دریاچه قرار دارد.
ورودی شرقی دریاچه نیز با وجود مرکز تجاری بام لند و شهربازی و ساحل ماسه ای است و هم برای بزرگ ترها و هم کودکان سرگرم کننده خواهد بود.


این مجتمع تفریحی در بخش بام لند خود دارای کافه های شیک و مجهزی نیز است که می توانید برای برگزاری جشن تولد نیز استفاده نمایید.

از میان این کافه ها رستوران زاهد العراقی به همراه اتاق تولد اختصاصی با تمام دکوراسیون لازم برای برگزاری جشن های خاص شما امادگی دارد.

کیدز گاردن بام لند نیز خانه بازی مناسبی است که در فصول سرد سال به خصوص، آماده سرویس دهی به میهمانان شما است.

5. پارک بهشت مادران

بوستان بهشت مادران یکی از مناسب ترین مکان ها برای برگزاری پیک نیک های زنانه و جشن های تولد مخصوص کودکان خردسال و بانوان است.
این بوستان جنگلی دارای آلاچیق های مناسب و میز دار است که پذیرایی و اجرای تزیینات را برای شما آسان ساخته است. این بوستان در فصول بهار و تابستان و پاییز زیبایی طبیعی خاص خود را دارد.
پارک بهشت مادران دارای پارکینگ مناسبی است که در کنار بزرگراه حقانی قرار دارد و خروجی مناسبی دارد که رفت و آمد را برای مهمانان اسان می سازد. در ضلع جنوبی پارک ایستگاه اتوبوسی قراردارد که شرق نشینان را می تواند به وسیله پل هوایی مستقیما وارد بخش عمومی پارک کند و از آنجا با گذر از یک در وارد بخش اختصاصی بانوان شوند.
پارک بهشت مادران یک بوفه کوچکی دارد که تعداد محدودی خوراکی و تنقلات سرو می کند. در این پارک خبری از رستوران و کافه نیست،و شما زیاد نمی توانید روی این بوفه کوچک حساب باز کنید.
سرویس دستشویی پارک نیز در شمال شرقی پارک در بالای تپه ای قرار دارد که ممکن است دسترسی مهمانان به آن سخت باشد.


تنها زمین بازی کودکان پارک بهشت مادران، محوطه کوچکی است که در سمت شمال غربی پارک کنار بزرگراه حقانی قرار دارد و دارای الاچیق و چندین میز و صندلی سنگی برای استفاده عمومی است که این گوشه از پارک را برای برگزاری جشن مناسب ساخته است.
پارک بهشت مادران برای برگزاری جشن تولد های دوستانه برای مادرانی که کودکان زیر 3 سال دارند بسیار مناسب است. چون این کودکان کمتر به دستشویی نیاز پیدا می کنند و شیردهی در این مکان برای این مادران راحت تر خواهد بود.
در این پارک برای عکس برداری با موبایل در محدودیت هستید و اگر کسی به عکاسی شما نزد ماموران پارک اعتراض کند آنها موظف هستند شما را منع کنند اما در جمع های خودمانی مشکل ساز نخواهد بود.

6. پارک آب و آتش

یکی از بوستان های مناسب برای برگزاری جشن تولد در مرکز شهر، پارک آب و آتش است . این بوستان به علت دسترسی راحت از تمام سطح شهر، خارج از طرح ترافیک بودن آن و وسعت زیاد این بوستان طرفداران بیشماری دارد.
پارک آب و آتش منطقا به دو بخش بالا و پایین دست بزرگراه همت تقسیم می شود که توسط یک پل هوایی به هم متصل می شوند.

اگر برای جشن برنامه ریزی خاصی نداشتید و قصد پیک نیک گرفتن ندارید پیشنهاد ما به شما سر زدن به فود کورت های راه چوبی و فود کورت کشتی است. فود کورت جزیره برای پذیرایی از یک جشن تولد دوستانه بیش از ده نفر، میزهای زیر چتر فود کروت را در اختیارتان قرار می دهد و شما می توانید از انواع سرویس های این فودکورت برای پذیرایی از مهمانان تان استفاده نمایید.

اما اگر علاقه دارید که خودتان پذیرایی از مهمانان را بر عهده بگیرید و نیاز به یک آلاچیق خصوصی دارید حتما قسمت زیر پل همت را انتخاب کنید. شما برای استفاده از این بخش بوستان باید ورودی دروازه مشاهیر که در گذرگاه جنوب به شمال خیابان آفریقا واقع شده است را انتخاب نمایید. این بخش دارای پارکینگ اختصاصی نیز هست که انتقال وسایل و تدارکات شما را آسان تر می سازد. این بخش از پارک آب و آتش دارای آلاچیق های چوبی با باربیکیو است و یک دریاچه بزرگ با تعدادی پرنده نیز در ان قرار دارد که می تواند برای کودکان سرگرم کننده باشد. لژهای خانوادگی بخش جنوبی پارک آب و آتش با دسترسی به چند زمین بازی کودکان و سرویس بهداشتی نزدیک، برای برگزاری یک جشن تولد دورهمی مزایای خوبی به شمار می روند.
این بوستان برای کودکانی که میانگین سنی آنها بیشتر از 4 سال است جذاب تر خواهد بود کودکان می توانند کفش های اسکیت یا اسکوتر و دوچرخه های خود را نیز همراه بیاورند و سرگرم باشند.
تنها مسعله ای که ممکن است کمبودش شما را به دردسر بیاندازد کمبود یک بوفه یا فروشگاه مفصل است. پس بهتر است سعی کنید چیزی را از قلم نیاندازید که به مشکل برنخورید.

7. پارک پلیس

پارک پلیس یکی از بوستان های بزرگ با طبیعت زیبا در شرق تهران هست که در تقاطع خیابان استقلال و وفادار واقع شده است که غرب آن شهرک امید قرار دارد. این بوستان بزرگ توسط خیابان استقلال به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که هر دو بخش با امکانات مناسب و آبنماهای زیاد و پارکینگ و سرویس بهداشتی و آلاچیق های متعدد انتخاب خوبی برای برگزاری مهمانی تولد شرق نشینان است.
شهربازی کوچکی نیز در پارک شمالی وجود دارد که برای بچه‌ها سرگرم کننده خواهد بود. این شهربازی کاملا ایمن بوده و کف زمین بازی نیز با فوم‌های مخصوص پوشانده شده است.

در شمال پارک و روبروی موزه گرافیک یا عمارت هرمز قرار دارد و با جو صمیمی و یک اتاق بازی کودک کوچک رایگان آماده برگزاری جشن تولد شما در فصول سرد سال است. این رستوران یک سالن تولد اختصاصی برای برگزاری جشن های شما تدارک دیده است. در مناسبت های خاص سال نیز در این رستوران  برنامه موسیقی زنده شبانه نیز  برگزار می شود.

1 دیدگاه در “7 پارک بزرگ مناسب جهت برگزاری جشن تولد در تهران

  1. لعیا ناجی گفت:

    سپاس فراوان ار توضیحات کامل و جامع

نظرات بسته شده است.